Spring Bowl III

Jo kolmas Spring Bowl pelataan sunnuntaina 4.4.2020 Kouvolassa SH-areenalla. Pelattavat sarjat (5vs5 / 7vs7):

  • U9
  • U11
  • U13
  • U13 Flag (lippupallo)

Mitä:

  • Jenkkifukiksen harjoitusturnaus Spring Bowl III
  • Flagin (Lippupallo) SM-turnaus (Hakemus vireillä jakaa flagin Halli-SM mitalit 2019-2020 tämän turnauksen perusteella)
  • SAJL turnaussäännöillä

Missä ja millon:

  • SH-Areena, Kouvola
  • Kuusaantie 56, Kouvola
  • Kenttä: Keinonurmi
  • Lauantai 4.4. klo 08:00-18:00

Kenelle:

  • U9
  • U11
  • U13

Osallistumismaksut

  • Jenkkifudis
    • 250€/joukkue, tuomari mukana
    • 300€/joukkue, ei tuomaria
  • Flag Football
    • 50€/joukkue, tuomari mukana
    • 100€/joukkue, ei tuomaria
    • Jos joukkue osallistuu myös jenkkifudisturnaukseen, alennus 50€/joukkue

Tarjoukset

  • Christmas offer
    • 150€/joukkue, tuomari mukana
    • 200€/joukkue, ei tuomaria
    • Sisältää osallistumisen Flag Football turnaukseen
  • Early Bird, ilmoittautuminen ja maksu viimeistään 31.1.2020
    • 200€/joukkue, tuomari mukana
    • 250€/joukkue, ei tuomaria
    • Sisältää osallistumisen myös Flag Football turnaukseen

Ilmoittautuminen

  • Viimeinen ilmoittautumispäivä on sunnuntai 20.3. klo 24:00
    • Ilmoitus on sitova. Peruutuksen voi tehdä maksutta 20.3. klo 24:00 mennessä, tämän jälkeen perimme peruutuksista 75€ kentänvarauskuluja. 27.3.2020 jälkeen tehdyistä peruutuksista palautus ainoastaan läkärintodistuksia vastaan (joukkueessa sairausepidemia)

Säännöt:

  • Peliaika 2*30min suoraa aikaa
  • Ei aikalisiä
  • Puoliaika 5min
  • Pelisäännöt SAJL U9/U11/U13 sarjakirjan mukaan, pl pelikello
  • Pelaajalla oltava voimassaoleva lisenssi ja vakuutus
  • Kaksi peliä / joukkue
  • Flag Football 5v5 non contact säännöt

Tuomarit

  • Kaksi tuomaria / ottelu

Muut palvelut

  • Kioskista kahvia, pullaa, sämpylää
  • Ruokailu tilattavissa etukäteen (Lämmin ruoka, salaatti, leipä, levite, juoma)

Alustava aikataulu:

Spring Bowl II aikataulu
klo Kenttä 1 Kenttä 2 Kenttä 3
08:00
Kahvio/pukukopit auki

 08:00

Lämmittelyt kolmella kentällä
08:30

U13

Flag SM U13

09:40

U11

Flag SM U11
10:50

U9

Flag SM U13

12:00

U9 Flag SM U11

13:10

U9 Flag SM U13

14:20

U11 Flag SM U11

15:30

U13 Pronssi U13

16:40

U13 Finaali U13
18:00

Turnaus päättyy